Muči Vas nadutost, teško varite obroke pa osećate grčeve i težinu u stomaku?
Farma Flora je razvila izuzetnu biljnu terapiju za varenje koja stimuliše rad želuca i creva, blagotvorno deluje na dispepsiju i sprečava pojavu vrenja.
Terapiju za varenje čine:
- Čajna mešavina sa vrijeskom
- Kapi sa kimom
Kombinacija lekovitih biljaka i preparatima ima blagotvoran uticaj na probleme varenja i vrlo brzo pomaže smanjenu gasova i nadutosti, smanjuje grčeve i poboljšava varenje o čemu svedoče naši brojni zadovoljni korisnici.
PROBLEMI SA VARENJEM (DISPEPSIJA)
Oko 40 odsto ljudi u svetu između 20 i 40 godina ima simptome lošeg varenja. Posle glavobolje, ovo je druga bolest po učestalosti.
Najčešći problemi sa varenjem su zatvor (opstipacija), gasovi praćeni nadutošću stomaka, kiselina i podrigivanje (regurgitacija). Za najčešće poremećaje u varenju zaslužni su način ishrane, kvalitet i vrsta hrane i pića.
Neki od osnovnih uzroka otežanog varenja hrane mogu biti povezani sa stilom života i navikama kada je u pitanju ishrana:
- Prebrzo jedenje, prejedanje, nedovoljno žvakavanje hrane
- Previše pržene i masne hrane, a premalo sveže hrane i nedovoljan unos vlakana, vitamina i menerala kroz voće i povrće
- Prekomerna upotreba kafe, gaziranih i alkoholnih pića, nikotina
- Stres i nedovoljno sna
Poremećaje varenja treba na vreme rešavati promenom nezdravih navika u ishrani, konzumiranjem dovoljne količine vode i hrane bogate vlaknima, kao i kretanjem, jer u hroničnom obliku ovi problemi prerastaju u konstantu nelagodnost koja smanjuje kvalitet života.
Eliminisanjem nezdravih navika u ishrani i pridržavanjem smernica po pitanju zdrave ishrane i načina konzumiranja namirnica, kao što su žvakanje, količina i slaganje namirnica, moguće je prevenirati veliki broj problema sa varenjem koji mogu da budu veoma neprijatni, da smanjuju kvalitet života, ali i dovedu do težih oboljenja.
Preporuke za bolje varenje
Dajemo vam nekoliko preporuka kako i sami možete pomoći sebi, a mi smo tu da podržimo vaše zdravije životne stilove i pomognemo telu da se izbori sa tegobama na prirodan način, uz pomoć lekovitih biljaka.
1. Izbegavajte rafinisanu hranu, posebno rafinisane ugljene hidrate
2. Smanjite unos kafe, energetskih i gaziranih pića
3. Izbegavajte koliko je moguće industrijske slatkiše
4. Smanjite unos alkohola
5. Povećajte unos semenki, koštunjavog voća, hladno ceđenih ulja
6. Smanjite unos rafinisane kuhinjske soli
7. Jedite kiselomlečne proizvode jer su dobar izvor probiotskih kultura
8. Jedite polako i žvaćite hranu temeljno
9. Nemojte uzimati tečnost odmah nakon obroka
10. Pijte vodu, prirodno ceđene sokove i biljne čajeve
11. Povećajte unos zelenog lisnatog povrća i svežeg voća