FARMA FLORA BILJNA TERAPIJA ZA CISTE I ČVORIĆE NA ŠTITNOJ ŽLEZDI
Biljnu terapiju za ciste i čvoriće na štitnoj žlezdi čini kombinacija Farma Flora Čajne mešavine FITONOD i Čajne mešavine FITOCISTIN II.
Čajevi mogu da budu odlična dopunska terapija za hiper i hipo tireozu, a posebno kada je poremećaj rada štitne žlezde kombinovan sa poremećajem njene građe kao što su ciste i čvorići.
Lekovito bilje uvek neutrališe negativna svojstva i uticaj leka i pomaže telu da brže i lakše eliminiše štetne proizvode metabolizma leka, bez obzira o kojoj se bolesti i leku radi.
Biljna terapija za ciste i čvoriće na štitnoj žlezdi je najefikasnija ukoliko žlezda nije mnogo uvećana i ako su čvorići benigne prirode.
Tada je najbolja kombinacija Farma Flora čajne mešavine za strumu (za štitnu žlezdu) sa žalfijom i čajne mešavine za ciste Fitocistin II.
KAKO DELUJE OVA TERAPIJA ZA CISTE I ČVORIĆE NA ŠTITNOJ ŽLEZDI?
Princip delovanja biljne terapije je da brižljivo odabrane lekovite biljke deluju na različite aspekte oboljenja i to tako što utiču na:
- - Poboljšanje cirkulacije (čitavog organizma, a naročito tiroidne žlezde
- Deluju na smanjenje i nestanak čvorića i cisti
- Ubrzavaju eliminaciju toksina iz organizma
- Umanjuju stres i deluju umirujuće (bez neželjenog uticaja na motoričke i intelektualne funkcije)
- Biljke sadrže jod (pogotovo kada se ima u vidu da žalfija koju koristimo u našim preparatima sva potiče iz primorskih krajeva) pa se postiže balans unosa joda
Čajevi se piju naizmenično (jedan dan Fitocistin II, a sledećeg Čajna mešavina sa žalfijom) u periodu od dva meseca (60 dana) nakon čega se preporučuje ultrazvučni pregled kako bi se pratila očekivana poboljšanja, odnosno smanjenje dimenzija cista i čvorića i konačno njihov nestanak. Dužina trajanja terapije zavisi od veličine i prirode same promene.
ŠTITNA ŽLEZDA – TIROIDNA ŽLEZDA
Štitna žlezda je dirigent koji upravlja radom celog organizma pa je zato njeno zdravlje od velikog značaja za sveukupno stanje organizma. Hormoni štitne žlezde utiču na metabolizam svake ćelije u organizmu i utiču na rad ostalih hormona endokrinog sistema sa kojima su u ravnoteži.
Najvažniji poremećaji funkcije štitne žlezde su:
1. Preterana proizvodnja hormona štitne žlezde ili hipertireoza.
2. Nedovoljna proizvodnja hormona štitne žlezde ili hipotireoza.
POREMEĆAJI GRAĐE ŠTITNE ŽLEZDE
Treba razlikovati poremećaje funkcije i građe štitne žlezde koji mogu i često idu zajedno ali nisu obavezno udruženi. Poremećaji građe štitne žlezde mogu biti:
- Difuzna struma: Promena štitne građe može biti uvećanje (struma) koje zahvata žlezdu u celini
- Nodozna i polinodozna struma – čvorić ili čvorići na štitnoj žlezdi
- Ciste na štitnoj žlezdi
U svakom slučaju, uvećanje štitne žlezde ili struma ne znači istovremeno i poremećaj funkcije. Izraz “netoksična struma” označava uvećanje štitaste žlezde bez promena u bazalnom metabolizmu - proizvodnji hormona.
Veliki broj uzroka može da dovede do uvećanja štitne žlezde. Može nastati kao posledica nedostatka joda ali su poremećaji građe i/ili funkcije štitne žlezde česti i izvan područja zahvaćenih nedostatkom joda (endemska područja).
Takozvane “Autoimune bolesti” štitne žlezde su danas sve češće. Bazedovljeva bolest ili Hašimoto tireoiditis su primeri ove vrste oboljenja.