Opis
FITOCISTIN II - EFIKASNA BILJNA TERAPIJA ZA CISTE
DEJSTVO
Zahvaljujući prisustvu organskih soli silicijuma, flavonoida, azulena, amina čajna mešavina poboljšava cirkulaciju, izmenu materije, a organizam se obogaćuje mineralima i na taj način jača.Sve pobrojane aktivne materije deluju na isti poremećaj, ali različitim mehanizmima dovode do sušenja cisti.
NAČIN PRIMENE
Jednu kesicu čajne mešavine preliti sa 1,2l proključale i prohladjene vode do sobne temperature, dobro nakvasiti, poklopiti i ostaviti da prenoći. Procediti svu količinu i piti 5 puta dnevno po šolju nezaslađenog čaja. Proceđeni čaj držati isključivo u poklopljenom sudu ili termos boci, ne preporučuju se staklene niti plastične flaše. Čaj od kad se procedi traje 10 sati, tako da se u tom period treba i popiti. Pri redovnoj upotrebi čaja, kutija čaja traje 6 dana.
NAPOMENA
Čajnu mešavinu mogu koristiti dijabetičari.
Terapija mora da se produži jos mesec dana nakon nestanka cisti, kako se ciste ne bi opet stvorile u relativnom kratkom periodu.
Čajna mešavina FITOCISTIN II se ne pije samostalno, već se kombinuje sa terapijom za poboljšanje rada organa na kome se ciste nalaze.
- Ako je u pitanju cista na štitnoj žlezdi čaj FITOCISTIN II se kombinuje sa čajnom mešavinom FITONOD koja je namenjena boljem radu štitne žlezde - VIŠE O TERAPIJI ZA CISTE NA ŠTITNOJ ŽLEZDI.
- Ako je u pitanju cista na bubrezima čajna mešavina FITOCISTIN II se kombinuje sa terapijom čaj i kapi FITORENAL koja je namenjena za bolji rad bubrega - VIŠE O TERAPIJI SAZNAJTE KLIKOM NA LINK.
- Ako je u pitanju cista na jajnicima, endometrioza ili miomi na materici čajna mešavina FITOCISTIN II se kombinuje sa terapijom namenjenom za bolji rad jajnika i materice - SAZNAJTE VIŠE O TERAPIJI
ŠTA SU CISTE?
Ciste su benigne tvorevine koje mogu nastati na različitim mestima u telu i veoma se često dijagnostikuju. Iako je reč o dobroćudnim promenama, ponekad mogu da izazovu tegobe i da samim tim zahtevaju operativno lečenje.
Cista, vrećica ili džep je svaka patološki nastala šupljina, ispunjena tečnim sadržajem i obložena epitelom. Može se formirati u mnogim različitim delovima tela, uključujući kožu, genitalije i unutrašnje organe u obliku zatvorene kesice, koja je membranom različite strukture odvojena od okolnog tkiva.
GDE SE I ZAŠTO JAVLJAJU CISTE?
Može se javiti u bilo kom životnom dobu, pojedinačno ili u većem broju, na jednom ili na više lokacija istovremeno. Javlja se zbog nagomilavanja tečnosti ili ćelija u tkivu u kome nastaje, ili nakon međusobnog grupisanja ćelija koje formiraju džep ili vrećicu. Tako nastala cistična šupljina je nepravilnog oblika, poput neke vrste „ljuskaste tvorevine sastavljene od ćelija" izrazito abnormalnog izgleda (po obliku i po ponašanju) u odnosu na okolno tkivo i ćelije od kojih je nastala.
Cista se mogu razlikovati po izgledu i veličini. Neke su poput male kesice, a neke poput velike vreće koja sadrži i nekoliko litara tečnosti. Ciste koje se formiraju u limfnom sistemu ili bubrezima su ispunjene fluidom.
Čest simptom ciste je oticanje tkiva oko područja u kome je lokalizovana, mada u velikom broju slučajeva cista može biti asimptomatska, i otkriva se slučajnim pregledom. Ponekad, u zavisnosti od uzroka i lokacije, cista sadrži polukruti ili čvrsti materijal.
Većina cista je benigne prirode. Ipak, ako se ne leče, pravovremeno i adekvatno benigne ciste mogu dovesti do niza ozbiljnih komplikacija.
Kliničke manifestacije ciste zavise od njene vrste, lokacije, veličine i prirode komplikacija koje nastaju (gnojna, ruptura, malignitet). Male ciste ne pokazuju simptome.
U slučajevima kada cista stvara neugodnost, ona može da: uzrokuje bol,naruši funkciju organa ili preti bilo kakvom komplikacijom.
Prilikom palpacije ciste pod pritiskom se često može osetiti određen osećaj slićan onom pri pritiskanju lopte.
Cista može da prsne spontano i iščezne, nakon što se potpuno isprazni i splasne. Međutim posle kraćeg ili dužeg vremena, kad se zatvori otvor kroz koji je cista ispražnjena, cista će se ponovo puni i formira. Recidiviranje je jedna od glavnih karakteristika cista.